Linie produkcyjne Magna Steyr w Grazu w Austrii od początku roku opuściło już 20 tysięcy Mercedesów Klasy G. Po raz pierwszy w historii modelu wolumen ten uzyskano w ciągu niecałych 12 miesięcy. Jubileuszowy egzemplarz – Mercedes-AMG G 63 – to zresztą samochód bardzo szczególny: został wyposażony w liczne opcje z palety „designo manufaktur”, w tym specjalnie wykańczany lakier „designo mystic white bright” oraz skórzaną tapicerkę designo z ręcznie wykonanymi przeszyciami.

„Indywidualizacja i techniczna optymalizacja przyczyniły się do wielkiego sukcesu Klasy G. Jednocześnie nasza ikona off-roadu wciąż nie uznaje żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jazdę w terenie” – mówi dr Gunnar Güthenke, szef grupy produktów off-roadowych w Mercedes-Benz. „Wyprodukowanie 20 tysięcy egzemplarzy Klasy G w ciągu jednego roku potwierdza wysoki popyt na »Gelendę«, jak również jakość naszych pojazdów – czyli coś, co bardzo doceniają nasi klienci. Jestem bardzo zadowolony, a także dumny, że niektórzy pracownicy są z nami od chwili uruchomienia produkcji Klasy G około 37 lat temu”.

Produktion der Mercedes-Benz G-Klasse im österreichischen Graz. ;Kraftstoffverbrauch kombiniert 13,8 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert 322 g/km Production of the Mercedes-Benz G-Class in Graz, Austria.; Combined fuel consumption 13.8 l/100 km, combined CO2 emissions 322 g/km

Program indywidualizacji „designo manufaktur” sprawia, że terenowa ikona Mercedes-Benz może być jeszcze bardziej wyjątkowa i lepiej dopasowana do upodobań klientów. Poza fabryką w Grazu mieści się oddział ręcznego wykańczana „Manufaktur”, który zamienia seryjne Klasy G w prawdziwie unikalne egzemplarze. Bez względu na to, czy chodzi o nadwozie, wnętrze, przeszycia tapicerki czy emblematy – niemal każdy detal jest tu wykonywany ręcznie, z pasją i przywiązaniem do perfekcji. Tak powstają niepowtarzalne samochody, spełniające najbardziej wyśrubowane wymagania w zakresie jakości i ekskluzywności.

Na zlecenie Mercedes-Benz, od 1979 r., legendarna Klasa G powstaje w zakładach Magna Steyr w Austrii. Model niezmiennie cieszy się wysoką popularnością. Od chwili premiery znalazł już ponad ćwierć miliona nabywców.

Zobacz również:   Ceny nowego Nissana Micra na rynek polski

Leave a Reply