Nowy Volkswagen Caddy

Nowa generacja będzie zupełnie inna, a jednak spełniająca wszystkie stawiane wcześniej wymagania. Nowy Volkswagen Caddy piątej generacji będzie zupełnie innym samochodem. Praktycznie każdy aspekt tego modelu uległ przeobrażeniom. Mimo to, nowy Volkswagen Caddy ponownie stanie się wzorcowym pojazdem segmentu A, miejskich samochodów dostawczych do użytku komercyjnego i prywatnych samochodów rodzinnych typu MPV. Jako auto niezwykle przestronne, oferujące dwie wersje rozstawu osi, nadal spełniać będzie wszystkie zwyczajowe życzenia klientów – rzemieślników, dostawców usług, czy rodzin, dotyczące jego elastycznych możliwości transportowych i dużej swobody w codziennym użytkowaniu.

Nowy Volkswagen Caddy na pierwszych szkicach

Spore zmiany – ta sama funkcjonalność

Projekty koncepcyjne nowego Volkswagena Caddy stają się rzeczywiste. Wersja Caddy Furgon ma podkreślać zaufanie marki do tak funkcjonalnej i praktycznej kategorii pojazdów. Jego linia dachu opada lekko ku tyłowi, krótki dotychczas rozstaw osi staje się dłuższy, a koła, na życzenie, większe. Również w pełni diodowe światła LED stają się bardziej innowacyjne. Przednie reflektory optycznie wydłużają grill osłony chłodnicy i łączą się stylistycznie ze sportowymi, eleganckimi liniami bocznymi nadwozia. Projekt nowego Caddy wyraźnie podkreśla też bardziej pionowo ustawione, smukłe światła z tyłu. Wszystko się zmienia, ale duża pojemność ładunkowa i duża elastyczność wciąż pozostają. Cechy, które zawsze czyniły Caddy atrakcyjnym dla klientów zostały zachowane.

Przykładem bardziej sportowego charakteru jest wariant osobowy tego modelu. W wersji z krótszym rozstawem osi pojazd nie tylko wygląda bardziej spokojnie, ale też w rzeczywistości jest szerszy i dłuższy. Nowy Volkswagen Caddy może więc być brany pod uwagę przez wielu klientów, także tych, którzy lubią sport i aktywny wypoczynek. Uwagę zwraca bez wątpienia ogromny, największy w tym segmencie, panoramiczny, szklany dach. Nowy Caddy charakteryzuje się sportowym, smukłym wyglądem o spokojnej, spójnej stylistyce.

Zobacz również:   DS 7 CROSSBACK

Nowy Volkswagen Caddy na pierwszych szkicach

Więcej systemów

Na pokładzie tego nowego miejskiego samochodu dostawczego/rodzinnego MPV, znajdzie się też jeszcze więcej systemów wspierających kierowcę niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Caddy jest „zawsze w sieci”, co oznacza, że praktycznie zawsze połączony jest z internetem i otrzymuje informacje w czasie rzeczywistym.

Nowy Caddy w dwóch wersjach: miejskiego samochodu dostawczego i rodzinnego MPV, zostanie po raz pierwszy przedstawiony szerokiej publiczności pod koniec lutego tego roku.

Leave a Reply