Po ponad czterech dekadach imprez Rencontres Peugeot Sport, Peugeot Sport zmienia formułę zawodów i przyłącza się do cyklu Ultimate Cup Series. Nowa organizacja zapewni marce Peugeot rozszerzenie formuły uczestnictwa w sportach samochodowych o nowe horyzonty. Zapewni jej również nowe wydarzenia w kalendarzu startów, jak zwykle miłą atmosferę i wydłużone czasy jazdy na torze przy zachowaniu ograniczonych kosztów i całej filozofii zawodów ukształtowanej na przestrzeni lat.

Peugeot Sport chciał nadać nowy impuls imprezom Rencontres Peugeot Sport z zachowaniem zasadniczych cech tej formuły:
• Długie czasy jazdy na torze
• Atrakcyjna formuła pod względem ekonomicznym
• Wyjątkowe warunki uczestnictwa i kalendarz startów obejmujący najpiękniejsze tory wyścigowe
• Wzorcowa organizacja

Peugeot Sport zdefiniował nową formułę zawodów dla kierowców i zespołów uczestniczących w Rencontres Peugeot Sport w 2021 roku dzięki wsparciu Ultimate Cup Series.

Ultimate Cup Series proponuje atrakcyjny kalendarz startów obejmujący 6 cykli zawodów na torach: Nogaro, Dijon, Le Mans, Paul Ricard, Magny-Cours, ale również Aragon w Hiszpanii.

Kompaktowe i zwinne 208 Racing Cup w wersji sprint i sztafetowej będą nadal tworzyły główną stawkę najbardziej zaciekłych rywalizacji. I tak, podążając za opiniami klientów, wyścig sztafetowy – Relais 208 będzie teraz rozgrywany w czasie 4 godzin, zaś wyścigi 208 Sprint będą nadal obejmowały 4 biegi podczas każdego cyklu. Wyścigi Peugeot Endurance Trophy, w których startowały modele 206 i 207 nie będą kontynuowane.

Peugeot Sport i Ultimate Cup Series w najbliższym czasie przekażą szczegóły organizacyjne i regulaminowe.

Zobacz również:   Nowa Kia Sportage: pierwsze szczegóły

Leave a Reply