Już w maju Grupa Renault wznowiła działalność handlową w większości krajów europejskich i odnotowała wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych o 56% w porównaniu do ubiegłego roku.

Czerwiec przyniósł potwierdzenie tej korzystnej tendencji i nowy rekord. Grupa Renault przyjęła 11 158 zamówień na ZOE w Europie.

We Francji w ciągu tylko tego jednego miesiąca klienci zamówili 7050 ZOE. Francja to największy europejski odbiorca w 100% elektrycznych samochodów miejskich Renault. Tegoroczne czerwcowe zamówienia były trzykrotnie większe (+355%) niż w czerwcu 2019 roku.

W pozostałych krajach Europy również widać większą dynamikę. Na przykład w Niemczech sprzedaż ZOE wzrosła o 117% i zebrano 1990 zamówień.

Do wysokiego poziomu zamówień dochodzi rekordowa liczba nowo zarejestrowanych w Europie Renault ZOE – 10 944 (wstępne dane), tj. +107% w porównaniu do czerwca 2019 roku.

Dobre wyniki handlowe oraz doświadczenie i gama w 100% elektrycznych samochodów, wsparta obecnie ofertą hybrydowych napędów E-TECH w nowym Clio Hybrid, nowym Capturze Plug-in Hybrid i nowym Megane Grandtour Plug-in Hybrid, są dla Grupy silnym atutem na drodze do realizacji celów redukcji emisji CAFE.

Zobacz również:   Długodystansowe Mistrzostwa Świata (FIA WEC): jazdy testowe na Nürburgringu

Leave a Reply