7_dacia duster 2016

  • Dacia wprowadza nową serię limitowaną Dustera – URBAN EXPLORER
  • Nowa seria, zaprezentowana podczas salonu we Frankfurcie, znalazła się w gamie Dacia Duster 2016, a jej produkcja rozpocznie się już w październiku
  • Polskie salony Dacia otwierają zamówienia na Dacię Duster Urban Explorer

 

Wraz z nową ofertą Duster Gama 2016, jeden z najpopularniejszych modeli Dacii – Duster zmienia się na lepsze. Nowa gama zachowuje wszystkie elementy designu, które przyczyniły się do sukcesu Dustera i oferuje jeszcze lepsze wyposażenie w doskonałym stylu. W ciągu
10 lat Dacia zdobyła liczącą się pozycję na rynku samochodowym – od momentu swojego odrodzenia sprzedała blisko 3,5 mln samochodów. W pierwszym półroczu 2015 roku jej sprzedaż wzrosła o 10,1%.

5_dacia duster urban explorer

Dacia Duster Urban Explorer to seria limitowana oparta na wersji Laureate i wyposażona
w dodatkowe elementy wyglądu zewnętrznego. Seria Limitowana Urban Explorer będzie występować w trzech wersjach silnikowych:

SCe 115 S&S 2WD

SCe 115 S&S 4WD

1.5 dCi 110 S&S 4WD.

Nowa seria limitowana Urban Explorer będzie dostępna z pakietem Off-Road i pakietem LOOK. Terenowy pakiet Off-Road  obejmuje czarne nadkola i ochronne listwy boczne
w kolorze czarnym. Elegancję nowej serii limitowanej podkreślają lakierowane na czarno nowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z diamentowym połyskiem.

Pakiet LOOK obejmuje m.in. elementy zewnętrzne w kolorze matowego chromu, takie jak: listwy progowe, przednią i tylną osłonę podwozia, dwukolorowe relingi dachowe czarne/
w kolorze matowego chromu oraz przyciemnianą szybę tylną i boczne szyby tylne, chromowaną końcówkę rury wydechowej, obręcze kół ze stopu metali lekkich 16’’, obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarego metalu.

6_dacia duster 2016

Samochód będzie też wyposażony w praktyczny system MEDIA NAV Evolution zapewniający:

  • System nawigacji z wbudowaną darmową usługą informacji o ruchu drogowym TMC i opcją wytyczania tras alternatywnych (w zależności od kraju – obecnie niedostępny na terenie Polski).
  • Ostrzeżenia/ alarmy bezpieczeństwa (np. niebezpieczne strefy/ w zależności od kraju – obecnie niedostępny na terenie Polski).
  • Dostęp do treści w Internecie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji: dzięki darmowej aplikacji AHA zainstalowanej w smartfonie, użytkownik odnajduje na ekranie systemu wybrane przez siebie treści multimedialne. Aplikacja zapewnia dostęp do biblioteki multimedialnej (radio internetowe, podcasty, muzyka, audiobooki) oraz portali społecznościowych Facebook® i Twitter®. Dostarcza także w czasie rzeczywistym informacji na temat znajdujących się w pobliżu interesujących punktów, takich jak hotele
    i restauracje. Użytkownik ma możliwość skontaktowania się z nimi za pośrednictwem swojego telefonu oraz bezpośrednio wyznaczenia trasy do wybranego miejsca.
  • Zmodernizowane kolorowe menu z nowymi ikonami.
Zobacz również:   Odświeżony Renault Megane również z Hybrydą Plug In

System Dacia MEDIA NAV Evolution zachowuje: duży 7” (18 cm) ekran dotykowy
i menu umożliwiające łatwy dostęp do sześciu funkcji: radio, multimedia, telefon, mapa, nawigacja (wyświetlanie w trybie 2D i SD „Birdview”) i ustawienia. Przenośne urządzenia, takie jak smartfon czy odtwarzacz MP3, można podłączyć za pośrednictwem złącza USB lub jack, umieszczonych w panelu czołowym. Dzięki funkcji Bluetooth® System Dacia MEDIA NAV Evolution umożliwia bezprzewodowe słuchanie muzyki (audiostreaming) ze smartfona (informacja o tytułach utworów, playlisty).

5_dacia duster 2016

Dacia Duster w serii limitowanej Urban Explorer może być też dodatkowo doposażona w:

PAKIET EASY

­           regulator-ogranicznik prędkości,

­           system wspomagania parkowania tyłem.

Auto może zostać wyposażone również w kamerę cofania (wyklucza Pakiet EASY) wraz
z systemem wspomagania parkowania tyłem, elektrycznie podnoszone szyby tylne, podgrzewane fotele przednie, tapicerkę skórzaną (skóra łączona ze skórą ekologiczną
w kolorze czarnym), mapę Europy Wschodniej – w wersji rozszerzonej.

Dacia Duster w serii limitowanej Urban Explorer dostępna jest w jednym niemetalizowanym kolorze nadwozia: Biel Alpejska oraz we wszystkich dostępnych obecnie w ofercie kolorach metalizowanych, w tym w nowym kolorze Zielony Altai.

Duster Urban Explorer dostępny jest w cenie od 53 900 zł.

Leave a Reply