Infiniti Q30 Premium Active Compact przedpremierowo

55ae3b76739b1

  • Odważny, wyrazisty design połączony z przyjemnością prowadzenia
  • Przekraczający granice segmentu, wierny konceptowi z 2013 roku
  • Światowa premiera prasowa 15 września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie

 Całkowicie nowy model Infiniti − Q30 Premium Active Compact jest gotowy na swoją światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Zachowujący charakterystyczną dla Infiniti linię stylistyczną, nowy Q30 łamie utrwalone w segmencie reguły projektowe i jest ucieleśnieniem samochodu marzeń dla tych, którzy szukają indywidualności w miejskim gąszczu aut. Dopracowana w szczegółach idea stylistyczna sylwetki znajduje swoje odbicie także we wnętrzu samochodu. O zapowiadanych przez producenta − a charakterystycznych dla Infiniti − dynamice jazdy i znakomitym prowadzeniu wspominamy tylko z dziennikarskiego obowiązku.

Q30 Active Compact będzie miał premierę dwa lata po swoim prekursorze − Q30 Concept, który został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2013 roku. Założenia projektowe przyjęte dla tego ujmującego konceptu zostały w pełni zachowane przy wprowadzaniu, do całkowicie nowego dla Infiniti segmentu aut, kompaktu Q30.

„Design jest fundamentem marki Infiniti, a nowy Q30 Active Compact doskonale to potwierdza” − powiedział Prezes Infiniti Roland Krueger. „Poza unikatową stylistyką, Q30 zapewnia ogromną radość z jazdy i indywidualność, której oczekują od samochodów odrzucający banalność i sztampę klienci. Wraz z wejściem do segmentu aut kompaktowych kontynuujemy ofensywę produktową Infiniti i zapewniamy wymagającym klientom więcej możliwości wyboru.”

Q30 Active Compact jest już po ostatnich testach i modyfikacjach. Będzie wytwarzany w Sunderland w Wielkiej Brytanii, która zostaje czwartym krajem na trzech kontynentach produkującym samochody Infiniti.

Dni prasowe tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie odbędą się 15 i 16 września, natomiast dla publiczności salon będzie czynny od 17 do 27 września.

Zobacz również:   Nowy Citroen C3 Aircross

Leave a Reply