Kultowy Citroen 2CV licytowany dla WOŚP

Ceneo.plnajpopularniejsza w Polsce porównywarka cen, odwiedzana co miesiąc przez średnio 7 mln internautów, wystawiła na licytację kultowy model samochodu Citroën 2CV, który przez rok brał udział w działaniach promocyjnych serwisu. Uzyskana w ten sposób kwota zostanie przekazana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Auto było też jedną  z głównych atrakcji wrocławskiego finału Orkiestry.

Citroen 2CV WOŚP (2)

Licytowany egzemplarz wystąpił w teledysku Ceneo.pl „Just touch this – kliknij to!”, a latem zjeździł całe polskie wybrzeże w ramach akcji Ceneoplaże! Specjalnie na ten cel, samochód został oklejony w pomarańczowo – granatowe kolory.

CITROËN 2CV to model wyprodukowany w największej ilości egzemplarzy w historii Marki. Zgodnie z przyjętymi założeniami, miał „przewozić 4 osoby i 50 kg ziemniaków, z maksymalną prędkością 60 km/h”. Zaplanowana na 1939 rok premiera opóźniła się z powodu wybuchu wojny. Wszystkie już wyprodukowane samochody uległy zniszczeniu, z wyjątkiem 4 egzemplarzy, które zostały ukryte w czasie wojennej zawieruchy, oraz jednego egzemplarza zachowanego przez spółkę Michelin®. W efekcie samochód został oficjalnie zaprezentowany w 1948 roku podczas Salonu Paryskiego. Potwierdzeniem jego niepodważalnego sukcesu jest produkcja 5 114 969 egzemplarzy, w tym 1 246 335 furgonetek, w okresie od 1948 do 1990 roku.

Citroen 2CV WOŚP (3)

Jest to niewątpliwie model kultowy. Citroënem 2CV jeździli między innymi agent 007 i słynny żandarm z  Saint – Tropez. Swojemu nowemu właścicielowi zagwarantuje niezapomniane przeżycia oraz zazdrosny wzrok innych użytkowników dróg. Przypomnijmy także, że w lipcu ubiegłego roku właśnie w Polsce odbył się w Toruniu Światowy Zlot Citroëna 2CV!

Licytację, więcej informacji oraz materiały video z egzemplarzem, który jest przedmiotem aukcji, można znaleźć pod linkiem  www.orkiestra.ceneo.pl

W tym roku środki zgromadzone przez WOŚP zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do oddziałów pediatrycznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

Citroen 2CV WOŚP (1)

Zobacz również:   CITROËN wraca do segmentu B nowym modelem C3

Leave a Reply