Nowy C3 poprzez swój odważny design już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę niepowtarzalną budową. Jego wysoki i charyzmatyczny przód, a także rozmach linii nadwozia nadają mu mocny i energiczny wygląd. Całość dopełnia gładka  linia oraz charakterystyczny kształt i kolory lakieru. Unikalną osobowość dodatkowo podkreślają liczne możliwości personalizacji. Jest to przystępna oferta w ważnym segmencie rynku, umożliwiająca każdemu posiadanie samochodu o zdecydowanym charakterze, podkreślającym osobowość właściciela. Patrząc z zewnątrz, Nowy C3 posiada dwubarwne nadwozie z trzema kolorami dachu do wyboru. Dodatkowe elementy w kolorze dachu znajdują się przy światłach przeciwmgłowych, na obudowach lusterek zewnętrznych, przy tylnych szybach bocznych oraz na nakładkach Airbump ®.Przestrzenna kabina przykuwa wzrok. Podkreśla ją wykończenie foteli i pozioma, płynna linia deski rozdzielczej. Dostępne są 4 pakiety wyposażenia, pozwalające każdemu na wybranie wnętrza dopasowanego do jego charakteru.

This slideshow requires JavaScript.

Konstruktorzy Nowego C3 poświęcili szczególną uwagę właściwościom aerodynamicznym, aby uzyskać obniżenie współczynnika SCx do 0,63m². Dach samochodu znajduje się o 4 cm niżej od poprzedniej wersji tego modelu. Przód pojazdu, jego wyprofilowanie i promień zagięcia linii zostały zaprojektowane tak, by uzyskać jak najbardziej opływowy kształt i brak zawirowań strumienia powietrza.

This slideshow requires JavaScript.

W ramach programu Citroën Advanced Comfort®, którego założenia przyjęto w projekcie Nowego C3, marka Citroën poddaje rewizji kanony komfortu nadając im własne cechy nowoczesności. Wystarczy wejść do kabiny, by doznać rzeczywistego poczucia komfortu spoglądając na wygodne fotele, przeszklony, panoramiczny dach, wypełniający wnętrze światłem, pomysłowe schowki, czy dużą przestrzeń. Odczucia te potęgują zastosowane kolory i wysoka jakość użytych materiałów inspirowana luksusowymi meblami czy torbami podróżnymi, by w kabinie C3 poczuć się „jak u siebie”. Nowy C3 oferuje przytulne wnętrze izolujące użytkownika od świata zewnętrznego i drogi. Dla ułatwienia obsługi samochodu zasadnicze funkcje sterowania zgrupowano na 7-calowym ekranie dotykowym. Dodatkową zaletą jest funkcja dostępu i uruchamiania samochodu bez użycia kluczyka. Nowy C3 z 5-drzwiowym nadwoziem jest praktyczny, a jednocześnie kompaktowy – jego długość całkowita wynosi 3,99m.

This slideshow requires JavaScript.

Citroën ConnectedCAM™ to oferowane po raz pierwszy na świecie rozwiązanie, w które jest wyposażony Nowy C3. Wpływa ono pozytywnie na atmosferę wśród użytkowników samochodu i ich poczucie bezpieczeństwa. Będąca nowością technologiczną „made by Citroën”, multimedialna kamera o kącie widzenia 120°, full HD i rozdzielczości 2 milionów pikseli, wyposażona w GPS i pamięć wewnętrzną 16 GB, jest umieszczona za lusterkiem wstecznym na przedniej szybie. Kamera rejestruje obraz widziany przez kierowcę przed samochodem. Staje się ona świadkiem, wszystkiego co widzi i robi za kierownicą, dzięki dwóm następującym, głównym funkcjom:

  • Za pomocą jednego kliknięcia kierowca może zrobić zdjęcie tego, co widzi i w bezpieczny sposób udostępnić ten obraz na portalach społecznościowych. Dzięki tej kamerze multimedialnej, kierowca może zachowywać w jej pamięci zadziwiające krajobrazy, zachody słońca itp. W ten sam sposób, kierowca może rejestrować sceny trwające do 20 sekund przez długotrwałe wciśnięcie klawisza, po czym udostępniać tak powstałe filmy po zatrzymaniu samochodu. Rozpowszechnianie materiałów jest dostępne bezpośrednio przez bezpłatną aplikację ConnectedCAM Citroën™ umożliwiającą zachowywanie i udostępnianie zdjęć i filmów.
  • W razie zderzenia, nagrywanie obrazu jest włączane automatycznie i pozwala na zachowanie materiału filmowego trwającego jedną minutę i 30 sekund (30 sekund przed / 1 minutę po). System ten może być przydatny kierowcy i  w przypadku kolizji stanowić element dowodowy.
Zobacz również:   Volvo S60 i V60 Edition

Dodatkową korzyścią dla użytkownika,- dzięki aplikacji ConnectedCAM Citroën™, jest możliwość zapisania położenia geograficznego samochodu przy użyciu funkcji geolokalizacji, by w ten sposób łatwiej odnaleźć swój samochód.

Nowy Citroen C3 (14)

Nowy C3 jest łatwy w codziennej eksploatacji. Schowki zostały zaprojektowane i rozmieszczone w możliwie najbardziej funkcjonalny sposób, nie zakłócając w żadnym stopniu harmonii wnętrza. Nowy C3 oferuje pomysłowy, centralny schowek, który pozwala na uzyskanie maksymalnej przestrzeni z przodu samochodu, zaś jego uzupełnieniem jest największy w segmencie (6,25 litra) boczny schowek w desce rozdzielczej. W drzwiach przednich również znajdują się obszerne kieszenie. Zastosowanie jasnego koloru wnętrza schowków daje efekt kontrastu ze znajdującymi się w nich przedmiotami, co ułatwia ich odnalezienie. Również jeśli chodzi o bagaże Nowy C3 nie uznaje półśrodków – posiada bagażnik o objętości blisko 300 litrów.

Nowy Citroen C3 (4)

Do budowy tego nowego modelu użyto zmodernizowaną platformę A Grupy PSA. Dzięki niej Nowy C3 może posiadać doskonałą relację gabarytów zewnętrznych do wielkości przestrzeni wewnętrznej, atrakcyjne cechy użytkowe i wszelkie inne zalety wynikające z zastosowania tej platformy. Ze szczególną uwagą zadbano o komfort, zmieniając konstrukcję amortyzatora wykorzystanego do wypróbowanej konfiguracji zawieszenia (pseudo mac pherson i odkształcalna belka poprzeczna). To nowe rozwiązanie zapewnia wyjątkowe tłumienie drgań i pozwala niwelować ruchy nadwozia na niewielkich nierównościach, co jest typowym zachowaniem pojazdu dla marki Citroën. Izolacja akustyczna kabiny jest na najwyższym poziomie. Elementem dodatkowo podnoszącym bezpieczeństwo jest nowa belka podłogowa w formie litery H umieszczona pod fotelami, lepiej reagująca w chwili zderzenia.

Nowy C3 jest wyposażony w wydajne i oszczędne silniki benzynowe PureTech i wysokoprężne BlueHDi nowej generacji. Mechaniczna skrzynia biegów może występować z silnikami benzynowymi 3-cylindrowymi PureTech 68, 82 oraz 110 (Stop & Start) i wysokoprężnymi BlueHDi 75 (Stop & Start) oraz 100 (Stop & Start). Dla zaoferowania maksymalnej wygody prowadzenia Nowego C3, w niedługim czasie po wprowadzeniu samochodu na rynek będzie on dostępny z automatyczną skrzynią biegów EAT6.

Leave a Reply