gc-phev_img_19[1]

Opracowany przez firmę Mitsubishi Motors Corporation (MMC) system Smartphone Link Display Audio (SDA), kompatybilny z Google Android Auto*1 i Apple CarPlay*2, będzie dostępny w SUV-ie Mitsubishi Pajero*3 2016, który zadebiutuje w Europie jesienią tego roku. Będzie to pierwszy model Mitsubishi wyposażony w nowy system, przy czym firma MMC będzie sukcesywnie rozszerzać gamę modeli z SDA, oferując je na kolejnych rynkach.

*1: Android i Android Auto są znakami towarowymi Google Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

*2: Apple CarPlay i iPhone są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

*3: Montero lub Shogun na niektórych rynkach

System SDA pozwala użytkownikom smartfonów z systemem Android i osobom korzystającym z iPhone’ów przyłączyć swoje urządzenia do pokładowego wyświetlacza za pośrednictwem kabla USB. System pozwala kierowcy w bezpieczny i łatwy sposób sterować poszczególnymi funkcjami za pomocą ekranu dotykowego lub poleceń głosowych. Prowadzący może zatem:

  • uzyskać dostęp do nawigacji i innych aplikacji zainstalowanych w pamięci smartfona,
  • wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne,
  • wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe oraz
  • słuchać muzyki, itp.

Ponadto, dzięki korzystaniu z najnowszych map zapisanych w pamięci smartfona, użytkownik nie musi aktualizować pokładowego systemu nawigacji.

0970-2[1]

Funkcje Apple CarPlay

Przegląd funkcji

CarPlay pozwala korzystać z iPhone’a na pokładzie samochodu w bardziej inteligentny i bezpieczny sposób. Użytkownik może skorzystać ze wskazówek nawigacyjnych, wykonywać połączenia telefoniczne, wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe oraz słuchać muzyki, skupiając się przy tym na prowadzeniu samochodu.

Mapy

Szczegółowe wskazówki nawigacyjne, informacje o utrudnieniach w ruchu oraz przybliżony czas podróży. System umożliwia również skorzystanie z adresów zapisanych na liście email, wiadomości tekstowych, listy kontaktów oraz kalendarza.

Telefon

Wykonywanie połączeń telefonicznych, oddzwanianie do znajomych i odsłuchiwanie poczty głosowej. Siri pomoże wykonać wszystkie te czynności.

Zobacz również:   Rewolucja LED zaczęła się od Lexusa

Wiadomości

Siri potrafi przyjąć dyktowaną treść wiadomości, odczytać wiadomość na głos, a także wysłać i odpowiedzieć na wiadomość tekstową kierowcy.

Muzyka

Uzyskiwanie dostępu do ulubionych artystów, piosenek, list odtwarzania oraz aplikacji audio innych producentów z wykorzystaniem pokładowych przełączników. Można też poprosić Siri o odtworzenie utworu ulubionego wykonawcy.

0970-1[1]

Funkcje Android Auto

Główny ekran

Android Auto automatycznie przekazuje przydatne informacje, porządkując je w formie przyjaznych użytkownikowi zakładek, które pojawiają się wtedy, gdy są potrzebne.

Mapy

Mapy Google wskazują drogę. Można łatwo dotrzeć do celu dzięki darmowej nawigacji z funkcją przekazywania wskazówek  głosowych, informacjami o utrudnieniach w ruchu, asystentem pasa ruchu oraz innymi dodatkami.

Muzyka (funkcja niedostępna w Japonii)

Ulubione utwory – na wynos! Dostęp do ponad 30 milionów piosenek, spersonalizowanych list odtwarzania i wielu innych funkcji za pośrednictwem Google Play Music.

Rozpoznawanie mowy

Wystarczy jedno słowo – najlepszy w klasie system rozpoznawania mowy umożliwia szybkie i proste sterowanie funkcjami za pomocą głosu.

Aplikacje

Podróż umilą ulubione aplikacje. Android Auto daje łatwy dostęp do aplikacji i funkcji pokładowych.

Uwagi

  • Korzystanie z Android Auto i CarPlay wymaga urządzeń z zainstalowanymi systemami – odpowiednio – Android 5.0+ (Lollipop) lub iOS8+.
  • System Smartphone Link Display Audio nie działa na obszarach, na których nie ma sygnału i może nie działać na obszarach, na których sygnał jest słaby.
  • Użytkownik pokrywa wszystkie opłaty wynikające z korzystania ze smartfonów i iPhone’ów przyłączonych do – odpowiednio – Android Auto i CarPlay.

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne w określonych lokalizacjach, w których przebywa użytkownik.

Leave a Reply