Od 9 do 12 kwietnia odbyły się największe targi w Polsce związane z tematyką motoryzacyjną. Na powierzchni 50 000 mkw. i 12 pawilonach prezentowało się 200 wystawców. Targi zostały podzielone na cztery salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy, truck-owy. Zgodnie z zapewnieniami inicjatorów impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu zaliczyła rekordową ilość zwiedzających, 113 337 osób.

Największą gwiazdą Motor Show była Arrinera Hussarya pierwszy polski super samochód, który ma ogromne szanse na powstanie oraz potencjalny sukces komercyjny.

Arrinera stanowi bazę dla dwóch produkcyjnych modeli Arrinery – drogowej i wyścigowej. Gwiazdą stoiska Arrinery w Poznaniu będzie wersja testowa auta – już bez zamaskowanego nadwozia,

w konfiguracji z wolnossącym silnikiem V8, wyczynową skrzynią biegów oraz z zaawansowanym hamulcem aerodynamicznym. Ten ostatni to efekt współpracy z Politechniką Warszawską. Po osiągnięciu prędkości 120 km/h spoiler automatycznie się wysuwa, a wbudowany akcelerometr analizuje przeciążenia podczas hamowania, przesyłając sygnały do siłowników, które ustawiają płat pod kątem do 55 stopni, skracając drogę hamowania nawet o kilkadziesiąt metrów. W ramach pierwszej serii powstać mają 33 egzemplarze Arrinery Hussarya. Każdy z nich dostosowany zostanie do oczekiwań konkretnego nabywcy. W najwyższej konfiguracji auto uzyskiwać będzie prędkość do 340 km/h i przyspieszenia rzędu 3,2 sekundy do 100 km/h oraz w 8,9 s do 200 km/h. Producent zapewnia, że – chociaż od debiutu rynkowego dzieli nas jeszcze długi czas – zainteresowanie zakupem auta wyraziło już ponad 200 osób (w tym 37 potencjalnych nabywców z Polski).

MotorShow2015fotPiotrMajka (62)

Oprócz Arrinery gwiazdami Motor Show były m.in. Porsche 919 Hybrid, Camaro Nascar, VW Polo WRC, dwa McLareny 650S (w tym jeden w wersji Spider) oraz Maserati Gran Turismo Trofeo. Niemałe emocje wzbudzały również koncepty zaprezentowane przez Nissana (model Sway), KIA (model Niro), VW (model XL1).

Zobacz również:   500 000. Egzemplarz Citroëna C4 wyprodukowany w Miluzie przekazany nabywcy przez Sébastiena Loeba

Oczywiście nie mogło zabraknąć ekologicznych aut z napędem elektrycznym takich jak BMW i3 oraz i8, Nissan Leaf, Tesla Model S.  A także hybrydowe modele VW, Porsche,  Toyoty oraz Lexusa.

W tym roku odwiedzający targi nie znaleźli np. stoiska Opla, Hondy, Volvo, Suzuki czy Dacii. Miejmy nadzieje że za rok tych marek już nie zabraknie.

Zapraszamy również na galerie z Hostessami

Zapraszamy również na galerie z Hostessami

Leave a Reply