Sportowy charakter i elegancja zawarte w wyjątkowym i ekskluzywnym stylu. Harmonia linii w połączeniu z mechaniką i doskonałością techniczną Alfy Romeo. Okazały samochód o wyrazistym kształcie z subtelnymi zaokrągleniami. Tak w skrócie, można opisać model Stelvio, pierwszego SUV-a w ponad 100-letniej historii marki, który w topowej wersji Quadrifoglio zadebiutował podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Los Angeles w listopadzie 2016 roku.

Dzisiaj, w ślad za szerokim uznaniem dla supersportowej wersji wyrażonym przez licznych entuzjastów, Alfa Romeo postanowiła wprowadzić na rynek inną, odważną interpretację nowego modelu, w którym wszystko jest zaprojektowane dla zapewnienia pełnej przyjemności z jazdy i osiągów na najwyższym poziomie. Nazywa się Stelvio First Edition i jest pierwszą, limitowaną, ekskluzywną wersją, którą można zamawiać w Salonach Alfa Romeo. Ponadto, wyjątkowo korzystna oferta handlowa pozwoli Klientom Stelvio First Edition być pierwszymi na świecie, którzy zasiądą za kierownicą modelu, który zmieni zasady gry w swoim segmencie.

Nieprzypadkowo, już sama nazwa nowego SUV-a Alfa Romeo gwarantuje porywającą jazdę i najwyższy poziom komfortu oraz wszechstronności w kategorii średniej wielkości SUV-ów. W istocie, przełęcz Stelvio, to najwyższa górska przejezdna przełęcz we Włoszech. Krajowa droga o tej samej nazwie, która przez nią prowadzi, wije się na odcinku prawie 20 km i liczy ponad 75 ostrych zakrętów, ujawniając zapierające dech w piersi krajobrazy i oszałamiająco szybkie zmiany wysokości, stając się synonimem podróży i wolności. Aby pokonać ją w doskonałym stylu, razem z przyjaciółmi czy rodziną, jest tylko jeden SUV, który zapewnia jedyne w swoim rodzaju, unikalne przeżycia wynikające z doskonałego połączenia przyjemność jazdy, włoskiego stylu i wszechstronności: Alfa Romeo Stelvio. Stelvio to więcej niż tylko osiągi i odpowiednie zachowanie na drodze – samochód oferuje dużo miejsca pasażerom, by mogli razem przeżywać przyjemność podróżowania niezależnie od celu podróży.

Oprócz niepowtarzalnego stylu i bogatego wyposażenia standardowego, ekskluzywna wersja Stelvio First Edition potwierdza swój silny i dynamiczny charakter poprzez nowy doskonały silnik 2.0 turbodoładowany o mocy 280 KM z ośmiostopniową przekładnią automatyczną i integralnym napędem Q4 (na wszystkie koła). Silnik nowej generacji podkreśla sportową stronę SUV-a, który zapewnia niepowtarzalne wrażenia z jazdy, nawet najbardziej doświadczonym kierowcom: Stelvio First Edition jest najlepszy w swojej klasie również, jeśli chodzi o przyspieszenie od 0 do 100 km/h, które osiąga w zaledwie 5,7 sekundy.

Fascynujący Stelvio w wersji First Edition wyróżnia się przyciągającym wzrok wzornictwem, będącym wyrazem doskonałej równowagi między dziedzictwem Alfy Romeo, prędkością i pięknem: to prawdziwa magiczna alchemia, która przynależy do ponad 100-letniej historii marki. Całość wzbogacają 20″ koła ze stopów lekkich, kolorowe lakierowane zaciski hamulcowe, reflektory biksenonowe ze światłami przeciwmgielnymi LED, chromowane oprawy lusterek zewnętrznych, przyciemniane szyby oraz oświetlenie na klamkach drzwi.

Ten sam wyraz sportowej elegancji odnajdujemy we wewnętrzu nowego, pierwszego SUV-a Stelvio, które cechuje prostota, a wszystko skoncentrowane jest wokół kierowcy, o czym świadczy chociażby zebranie wszystkich przycisków sterowania na małej kierownicy, zaprojektowanej tak, by mogła „dopasować się” do każdego stylu jazdy. W standardzie przewidziane są aluminiowe łopatki zmiany biegów znajdujące się w kolumnie kierownicy.

Zobacz również:   BMW M5 w wersji limitowanej Competition Edition

Fotele pokryte ekskluzywną czarną skórą „Pieno Fiore” są podgrzewane i elektrycznie regulowane. Miejsce kierowcy zostało „skrojone na miarę”, z ukośnym tunelem pośrodku, delikatnie pofalowaną deską rozdzielczą z elementami z prawdziwego drewna, systemem nawigacji 3D najnowszej generacji opracowanym we współpracy z  Magneti Marelli i wyposażonym w 8,8” wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, zintegrowany ze wzornictwem deski rozdzielczej oraz z cyfrowym radioodtwarzaczem (DAB). Pomiędzy zegarami znajduje się 7″, kolorowy wyświetlacz w technologii TFT.

Alfa Romeo Stelvio w wersji First Edition wyposażony jest w nowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem o mocy 280 KM z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.  Jest to 4-cylindrowa jednostka wykonana w całości z aluminium, która rozwija moc 280 KM przy 5250 obrotach/min. i maksymalnym momencie 400Nm przy 2250 obrotach/min. Oprócz elektrohydraulicznego systemu kontroli zaworów MultiAir, cechą szczególną tej jednostki napędowej jest układ turbodoładowania „2-in-1″ oraz bezpośredni wtrysk z systemem wysokiego ciśnienia 200 barów, które przekładają się na wyjątkowo szybką reakcją na pedał gazu w całym zakresie działania oraz zaskakującą oszczędność pod względem spalania.

Stelvio First Edition wyposażony jest w standardzie w innowacyjny napęd 4×4 z technologią Q4, zaprojektowaną do sterowania napędem samochodu w czasie rzeczywistym, pozwalającym zapewnić maksymalny poziom osiągów, oszczędności i bezpieczeństwa. System Q4 nowego SUV-a Alfy Romeo ma zatem wszystkie zalety napędu 4×4 i jednocześnie gwarantuje niski poziom spalania, szybszą reakcję oraz przyjemność prowadzenia auta z napędem na tył. Montowany w Stelvio system Q4 obejmuje aktywną skrzynkę rozdzielczą i mechanizm różnicowy przedni, zaprojektowane, by spełnić konkretne wymogi techniczne Alfy Romeo, uzyskując bardzo szybkie sterowanie wysokim momentem obrotowym, dzięki wyjątkowo kompaktowej i lekkiej konstrukcji. System Q4 stale monitoruje niezliczone parametry, by zapewnić najlepsze rozłożenie momentu obrotowego na dwie osie, w zależności od rodzaju wykorzystania samochodu i aktualnej przyczepności do nawierzchni drogi. W normalnych warunkach, Stelvio First Edition z systemem Q4 zachowuje się, jak pojazd z napędem na tył: 100% momentu obrotowego przesyłanych jest na oś tylną. Po osiągnięciu granicznej wartości przyczepności kół, system w rzeczywistym czasie przekazuje 50% momentu napędowego na oś przednią za pośrednictwem specjalnej skrzynki rozdzielczej. To przekłada się na najlepszą w tej kategorii kontrolę samochodu pod względem napędu i stabilności na zakrętach.

Standardowe wyposażenie Stelvio First Edition obejmuje ponadto nowe systemy bezpieczeństwa czynnego, takie jak: system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd „Forward Collision Warning”, autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB) z czujnikiem ochrony pieszych oraz system ostrzegający przed zmianą pasa ruchu „Lane Departure Warning”. Wyposażenie uzupełniają kamera cofania z dynamicznymi liniami siatki, przednie i tylne czujniki parkowania, automatyczne otwieranie drzwi bagażnika oraz system automatycznego włączania świateł drogowych.

Zatem, Stelvio First Edition, w standardzie charakteryzuje się wyposażeniem kompletnym we wszystkie elementy, które oferują maksimum stylu, osiągów i komfortu.

Leave a Reply