Większość użytkowników smartfonów przyznaje, że używa aplikacji nawigacyjnych podczas jazdy samochodem, w związku z czym firma Ford Motor Company wprowadza na rynek nową funkcję SYNC® AppLink, która wyświetla mapy aplikacji nawigacyjnej bezpośrednio na pokładowym ekranie dotykowym. Pierwszą aplikacją, która wykorzystuje nową funkcjonalność jest Sygic Car Navigation.

„Ford wie, w jaki sposób klienci wykorzystują swoje smartfony, dlatego chcemy im zaoferować więcej możliwości w zakresie przyłączania i sterowania aplikacjami w samochodzie,” powiedział Don Butler, dyrektor wykonawczy, Ford Connected Vehicle and Services. „Nasza nowa funkcja SYNC AppLink dotycząca mobilnych aplikacji nawigacyjnych pozwoli kierowcom korzystać ze swoich ulubionych aplikacji bez potrzeby odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy.”

Z badania przeprowadzonego przez Pew Research Center w 2015 roku wynika, że dwie trzecie Amerykanów korzysta obecnie ze smartfonów. Z ponad 1 600 osób biorących udział w ankiecie 67 procent przyznało, że od czasu do czasu używa aplikacji nawigacyjnych podczas jazdy samochodem, natomiast 31 procent wykorzystuje takie aplikacje regularnie.

Po przyłączeniu smartfonu do pokładowego systemu w samochodzie za pomocą kabla USB, sterowanie aplikacją Sygic nie jest możliwe z poziomu urządzenia, ponieważ aplikacja zostaje automatycznie przeniesiona na dotykowy ekran w aucie. Dzięki temu kierowca nie musi brać do ręki swojego telefonu i spoglądać na jego ekran, przez co prowadzenie samochodu staje się bezpieczniejsze.

Sygic jest pierwszą aplikacją, która wykorzystuje nową funkcjonalność Ford AppLink polegającą na przeniesieniu nawigacji zapisanej w pamięci smartfonu na pokładowy ekran dotykowy w samochodzie. Technologia Sygic – dostępna w ponad 200 państwach i oferowana w około 40 językach – jest wykorzystywana przez 150 milionów użytkowników smartfonów na całym świecie. Aplikacja Sygic Car Navigation jest zoptymalizowana pod kątem bezproblemowej współpracy z systemem Ford SYNC 3, dając kierowcom nowe możliwości w zakresie wykorzystywania nawigacji satelitarnej.

Zobacz również:   Nowy silnik 1.7 dCi 150 KM w Nissanie Qashqai

„Firma Sygic jest liderem w zakresie opracowywania systemów nawigacji dla tzw. connected cars, mając na celu dostarczanie innowacyjnych rozwiązań,” powiedział Michal Štencl, dyrektor zarządzający Sygic. „W przyszłości chcemy wprowadzić nowe, zaawansowane rozwiązania i usługi w ramach naszej współpracy z Fordem.”

Nowa funkcja SYNC AppLink dotycząca mobilnych aplikacji nawigacyjnych będzie dostępna w samochodach Forda z rocznika modelowego 2018. SYNC AppLink pozwala kierowcom sterować kompatybilnymi aplikacjami na smartfony za pośrednictwem poleceń głosowych lub pokładowego ekranu dotykowego. Twórcy aplikacji mogą zapewnić kompatybilność swoich produktów z systemem SYNC poprzez pobranie i zintegrowanie oprogramowania AppLink dostępnego na stronie Ford Developer Program.

3 KOMENTARZE

Leave a Reply