3071_1_5 kopia

  • Sojusz dostarczy 200 w pełni elektrycznych pojazdów do obsługi konferencji klimatycznej w Paryżu w 2015 roku 
  • Pierwsza w pełni elektryczna flota pojazdów do przewozów wahadłowych na potrzeby konferencji klimatycznej ONZ  
  • Park pojazdów będzie składał się z modeli Renault ZOE i Kangoo Z.E. oraz Nissanów LEAF i e-NV200 
  • W Paryżu i okolicach zainstalowane zostanie ponad 50 stacji ładowania zasilanych z odnawialnych źródeł energii 

132944_1_5 kopia

Sojusz Renault-Nissan, światowy lider w dziedzinie bezemisyjnej mobilności*, dostarczy 200 samochodów elektrycznych jako oficjalny partner tegorocznej konferencji klimatycznej ONZ COP21 w Paryżu.

W ramach umowy partnerskiej pomiędzy Sojuszem Renault-Nissan a Sekretariatem Generalnym odpowiedzialnym za przygotowanie i organizację 21. dorocznej Konferencji Stron (tzw. COP21) flota w pełni elektrycznych pojazdów zapewni transport delegatom w czasie konferencji w dniach 30 listopada – 11 grudnia.

Organizatorzy dorocznego szczytu klimatycznego spodziewają się ponad 20 000 uczestników ze 195 krajów. Będzie to pierwsza konferencja COP, w trakcie której do przewozu wahadłowego uczestników będą wykorzystywane wyłącznie samochody bezemisyjne.

Paryski szczyt ma dwa cele: zawarcie nowego globalnego porozumienia w sprawie przeciwdziałania zmianom klimatu do końca 2015 roku oraz uruchomienie alokacji środków finansowych z „zielonego funduszu klimatycznego” ustanowionego dla krajów rozwijających się jako wsparcie ich działań służących przeciwdziałaniu zmianom klimatu oraz ograniczaniu emisji.

132945_1_5 kopia

Z przyjemnością informujemy, że Sojusz Renault-Nissan został oficjalnym partnerem paryskiej konferencji COP21. Flota w pełni elektrycznych samochodów dostarczona przez Sojusz przyczyni się do realizacji celu, którym jest neutralne oddziaływanie konferencji na środowisko pod względem emisji związków węgla. Technologia pojazdów elektrycznych skutecznie pomaga ograniczać emisję gazów cieplarnianych w sektorze transportu” – powiedział Laurent Fabius, minister spraw zagranicznych i rozwoju międzynarodowego oraz przewodniczący COP21.

Samochody z napędem elektrycznym to wydajne rozwiązanie oraz praktyczny i przystępny cenowo środek transportu. To rozwiązanie ma pozytywny wpływ na klimat i czystość powietrza w naszych miastach” – powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny koncernu Renault-Nissan. „Czas przyspieszyć przechodzenie na bezemisyjną mobilność poprzez współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami„.

132946_1_5 kopia

W skład parku pojazdów oddanego do dyspozycji COP21 będą wchodzić następujące modele: subkompaktowy Renault ZOE, van Renault Kangoo Z.E., sedan Renault Fluence Z.E., kompaktowy Nissan LEAF oraz 7‑miejscowy mikrobus Nissan e‑NV200. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu wahadłowego delegatów pomiędzy poszczególnymi centrami konferencyjnymi przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, jako uzupełnienie środków komunikacji miejskiej.

Zobacz również:   Nissan na Motor Show Poznań 2015

Sojusz Renault-Nissan będzie współpracował z firmami we Francji w zakresie instalacji sieci ponad 50 szybkich i standardowych stacji ładowania, które zostaną umieszczone w strategicznych punktach i będą zasilane w 100 procentach z odnawialnych źródeł energii. Stacja szybkiego ładowania umożliwia naładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego od 0 do 80 procent pojemności w około 30 minut.

132947_1_5 kopia

Sojusz Renault-Nissan: światowy lider sprzedaży samochodów elektrycznych

Sojusz Renault-Nissan jest globalnym liderem w dziedzinie pojazdów bezemisyjnych i jedynym producentem oferującym pełną gamę stuprocentowo elektrycznych pojazdów. Od grudnia 2010 roku, czyli od premiery rynkowej Nissana LEAF – pierwszego samochodu elektrycznego Sojuszu – obie firmy sprzedały w skali globalnej już ponad 238 000 samochodów elektrycznych. Sojusz sprzedaje mniej więcej co drugi samochód elektryczny na świecie, w tym takie modele jak dwumiejscowy miejski Renault Twizy, czy Nissan e-NV200 oferowany w Europie i Japonii od 2014 roku.

Sojusz Renault-Nissan weźmie również udział w międzynarodowej wystawie rozwiązań służących przeciwdziałaniu zmianom klimatu Solutions COP21, która odbędzie się w Grand Palais w Paryżu. Na wystawie w dniach 4-10 grudnia będą prezentowane rozwiązania ograniczające emisję CO2 opracowane przez miasta, firmy i organizacje z całego świata. W ramach prezentacji samochodów elektrycznych Sojusz udostępni publiczności kilkanaście pojazdów do jazd testowych.

*Brak emisji CO2 i zanieczyszczeń atmosferycznych w czasie jazdy (zgodnie z cyklem homologacji NEDC).

SOJUSZ RENAULT-NISSAN

Sojusz Renault-Nissan jest strategicznym partnerstwem między firmami Renault z siedzibą w Paryżu i Nissan z siedzibą w Jokohamie. Co dziesiąty samochód na świecie jest sprzedawany przez jedną z firm należących do Sojuszu. Firmy, które są strategicznymi partnerami od 1999 r., sprzedały w 2014 r łącznie 8,5 miliona pojazdów w prawie 200 krajach. Sojusz utrzymuje strategiczną współpracę również z innymi producentami samochodów, w tym z firmami Daimler (Niemcy), Mitsubishi (Japonia), Dongfeng (Chiny) i Ashok Leyland (Indie). Sojusz jest właścicielem większościowego pakietu w joint-venture kontrolującym rosyjską firmę AVTOVAZ, producenta pojazdów marki Lada.

Leave a Reply