Volkswagen i Ford chcą połączyć swoje siły

Sojusz Ford – Volskwagen

Volkswagen AG i Ford Motor Company ogłosiły dziś, że podpisali list intencyjny i badają strategiczny sojusz, który ma na celu zwiększenie konkurencyjności każdej firmy i lepszą obsługę klientów na całym świecie. Firmy badają potencjalne projekty w wielu obszarach między innymi możliwość wspólnego rozwoju aut użytkowych. Potencjalny sojusz nie obejmowałby umów kapitałowych, w tym udziałów własnościowych.

„Ford dąży do poprawy naszej kondycji jako biznesu i wykorzystywania adaptacyjnych modeli biznesowych – w tym współpracy z partnerami w celu poprawy naszej skuteczności i wydajności.” – powiedział Jim Farley, prezes Ford Global Maekets – „Ten potencjalny sojusz z Grupą Volkswagena jest kolejnym przykładem tego jak możemy stać się bardziej sprawni jako firma jednocześnie tworząc zwycięską globalną ofertę produktów rozszerzając nasze możliwości… Z niecierpliwością czekamy na omówienie z zespołem Volkswagena w nadchodzących dniach tego jak możemy współpracować, aby lepiej służyć ewoluującym potrzebom klientów pojazdów użytkowych – i wiele więcej”

„Rynki i zapotrzebowanie klientów zmienia się z niewiarygodną prędkością. Obie marki mają już mocne i uzupełniające się pozycje w różnych segmentach pojazdów użytkowych.” – powiedział Dr. Thomas Sedran, szef strategii Grupy Volkswagena – „Aby dostosować się do trudnych warunków, niezwykle ważne jest, aby uzyskać elastyczność poprzez sojusze. Jest to kluczowy element naszej Strategii Grupy Volkswagen 2025. Potencjalna współpraca przemysłowa z Fordem jest postrzegana jako szansa na zwiększenie konkurencyjności obu firm na świecie.”

Więcej na temat ewentualnego sojuszu dwóch gigantów poznamy w miarę postępów rozmów.

Zobacz również:   Targi Auto Nostalgia 2017 pod znakiem 50-tych urodzin AMG

Leave a Reply