Nowa Skoda Octavia – oto 4 generacja najlepiej sprzedającej się Skody

Nowa Skoda Octavia ma odgrywać kluczową rolę designu czeskiej marki. Czwarta generacja ma być jeszcze większa i przestronniejsza. Projekt Octavii ukazuje zupełnie nowy charakter pojazdu. Jest bardziej nowocześnie i wydaje się, że Skoda powoli przestaje być nudna.

Nową Octavię charakteryzuje nowy przedni zderzak oraz ostro zarysowane reflektory. Zwiększone zostały wymiary do 4689 mm długości oraz 1829 mm szerokości. Rozstaw osi wynosi 2686 mm. Projektanci całkowicie przemodelowali wnętrze, które wreszcie stało się nowoczesne. Zmieniła się kierownica, która teraz jest dwuramienna i wykończona chromowanymi detalami.

Skoda Octavia to pierwszy samochód marki, w której zastosowano technologię „shift by wire” do sterowania skrzynią biegów DSG, co oznacza, że dźwignia w kabinie nie jest połączona mechanicznie ze skrzynią biegów, a przekazuje jedynie informacje o wybranym biegu. Zmieniła się też sama dźwignia, a raczej zamiast niej umieszczono niewielki moduł sterowania. Przeprojektowano również całą konsolę środkową i układ zegarów. Skoda będzie wykorzystywać bardziej ergonomiczne fotele, które będą przyjazne dla kręgosłupa. Opcjonalnie będzie można wyposażyć je w wentylację oraz masaż.

Zobacz również:   Nowy program sprzedaży samochodów używanych - Nissan Collection

Leave a Reply