Pojazdy powstałe z klocków LEGO były sprzedawane od czasu powstania koła LEGO w 1962 roku. Często do sprzedaży trafiały ciekawe zestawy odwzorujące prawdziwe modele. Tym razem stworzono Nissana GT-R Nismo, który zarazem jest pierwszym japońskim autem powstałym z klocków tej marki.

Zestaw LEGO Speed Champions Nissan GT-R NISMO będzie dostępny do kupienia od stycznia 2020 r. Zestaw ten będzie jednym z pierwszych zestawów tematycznych 2020 Speed Champions. Zestaw będzie składał się z 298 elementów odzwierciedlając charakterystyczne detale prawdziwego samochodu. Dla Chrisa Stampa, szefa projektantów LEGO, było to interesujące wyzwanie.

„Do kolekcji LEGO Speed Champions zawsze staramy się włączać nowe rodzaje samochodów wyścigowych. Gdy zainteresowaliśmy się driftem i wyścigami, bijący rekordy Nissan GT‑R, a zwłaszcza nowy GT‑R NISMO, znalazły się na szczycie naszej listy życzeń. Zawsze bardzo dbamy o realizm, dlatego mnóstwo czasu poświęciliśmy na zbadanie różnych technik budowy, które pozwoliłyby na poprawne odwzorowanie tylnych świateł jako jednego z najbardziej rozpoznawalnych detali samochodu. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z efektu!”.

Zobacz również:   Futurystyczne Volvo 480 ES kończy 30 lat

Leave a Reply